برای یک بازی لذت بخش و راحت در تلویزیون به تصویر صاف بر روی صفحه نمایش نیاز داریم. فناوری Motion Xcelerator به منظور دسترسی به این قابلیت و وضوح بیشتر تصویر، روی تلویزیون‌های سامسونگ پیاده شده است. این قابلیت، تاری تصویر را گرفته و بازی‌های ویدیویی را به صورت پویا و شفاف پخش و پشتیبانی می‌کند. اگر از جمله افرادی هستید که با تلویزیون‌های مختلف بازی کرده‌اید ممکن است متوجه شده باشید که در بعضی از مدل‌ها در هنگام بازی تصویر لرزش دارد. در سکانس‌هایی از بازی که تصویر سریع تغییر می‌کند برای افزایش وضوح تصویر و جلوگیری از تاری آن، برخی جزئیات را از تصویر قبلی حذف می‌کند تا تصویر در سکانس جدید کیفیت کامل و بهتری داشته باشد. کمپانی سامسونگ با پیاده کردن این قابلیت در تلویزیون های خود لرزش تصویر را در بازی‌های ویدیویی حذف کرده و با بهره گیری از آن امکان یک بازی بدون لرزش و شفاف را برای کاربران خود فراهم کرده است. افرادی که گیمر هستند نسبت به عیب و ایرادهای تصویر حساسیت دارند و درک مشکلات ریز تصویر برای آنها آسان است. بنابراین سریع، متوجه تاثیرات این قابلیت بر روی پخش تصاویر بازی ها می‌شوند.

فناوری Motion Xcelerator چیست؟

فناوری Motion Xcelerator در تلویزیون‌های سامسونگ چگونه کار می‌کند؟انواع Motion Xcelerator در تلویزیون‌های سامسونگکلام آخر

فناوری Motion Xcelerator در تلویزیون‌های سامسونگ چگونه کار می‌کند؟

در تلویزیون‌های سامسونگ با بهره گرفتن از فناوری Motion Xcelerator به صورتی که در زمان گیم نورهای پس زمینه خاموش می‌شوند و نورهای مزاحم موجود نیستند تاری تصویر گرفته می‌شود و تصاویر با وضوح بالایی در اختیار کاربر قرار داده می‌شود. تاثیرات این عملیات در تصاویری که نرخ نوسازی تصویر پایین‌تری دارند به وضوح دیده می‌شود.

انواع Motion Xcelerator در تلویزیون‌های سامسونگ

فناوری Motion Xcelerator در تلویزیون‌های سامسونگ در 3 نسخه پیاده شده است:

نسخه اول : ساده ترین ورژن این قابلیت

نسخه اول این فناوری در تلویزیون‌های سامسونگ همان Motion Xcelerator نام دارد که به سادگی عمل می‌کند و با پشتیبانی کردن از کنترل نور رنگ مشکی در تلویزیون‌های سامسونگ باعث شفافیت تصویر و رفع تاری و لرزش آن می‌شود. نسخه اول Xcelerator در تلویزیون‌های سامسونگ قدیمی تر و در مدل‌های به نسبت پایین‌تر پیاده شده است.

فناوری Motion Xcelerator turbo نسخه دوم قابلیت Motion Xcelerator turbo:

با پیشرفت تکنولوژی و کیفیت تصاویر در تلویزیون ها و بازی‌های ویدیویی فناوری Motion Xcelerator نیز ارتقا پیدا کرد و نسخه دوم آن با عنوان Motion Xcelerator turbo در تلویزیون‌های سامسونگ سری جدید پیاده شد.

نکته: از جمله تلویزیون‌های سامسونگ که مجهز به نسل پیشرفته این قابلیت هستند شامل:
قیمت و خرید تلویزیون 4K سامسونگ مدل Q70B
  • نوع پنل: QLED
  • کیفیت تصویر: 4K
  • توان صوتی: 20 وات
  • پورت USB: دو عدد
  • پورت HDMI: چهار عدد
  • سیستم عامل: تایزن
  • موشن ریت: 200
  • پردازشگر: Quantum Processor 4K
قیمت و خرید تلویزیون 4K سامسونگ مدل Q70B

در نسخه دوم فناوری Motion Xcelerator قابلیت‌های نسخه اول وجود دارد با این تفاوت که Motion Xcelerator turboمی‌تواند تاری تصویر را در تلویزیون‌های با نرخ رفرش 60 هرتز حتی 120 هرتز و با کیفیت تصویر UHD و همچنین در تلویزیون های کریستالی رفع کنند. همچنین از لرزش تصویر در هنگام بازی‌های با کیفیت بالا در تلویزیون‌های UHD جلوگیری کند. تصاویر کاملا پویا و روان در این تلویزیون ها به یاری این قابلیت در نسخه دوم پخش خواهند شد.

  مقایسه تلویزیون معمولی با تلویزیون های دارای قابلیت Motion Xcelerator turbo+ نسخه جدید و پیشرفته تر این قابلیت

این فناوری که برای بهبود کیفیت پخش تصاویر با سرعت زیاد از آن استفاده می شود، سیر تکامل و پیشرفت خود را طی کرده و در نسخه سوم با عنوان Motion Xcelerator turbo+ پیاده شده است. در این نسخه تفاوتی که ایجاد شده است با پیاده شدن روی بالاترین مدل‌های تلویزیون با فناوری‌ها و تکنولوژی به روز مانند QLED و Neo QLED به نمایش گذاشته می‌شود. نسخه سوم Motion Xcelerator می‌تواند کیفیت بازی‌ها در بالاترین تلویزیون‌های شرکت سامسونگ(کیولد و نئوکیولد) را ارتقا دهد.

کلام آخر

کمپانی سامسونگ با پیاده کردن فناوری Motion Xcelerator در 3 نسخه، دنیای متفاوتی در عرصه بازی برای کاربران و گیمرها فراهم کرده است. امروزه مواردی مانند لرزش و تاری تصویر برای گیمرهای حرفه‌ای بسیار حائز اهمیت است بدین دلیل شرکت سامسونگ با این فناوری در سه نسخه توانسته این مشکلات را در تلویزیون‌های خود کنترل و حذف کند. دارا بودن این فناوری می‌تواند استقبال گیمرها از برند سامسونگ را به همراه داشته باشد. برای اطلاع از قیمت تلویزیون هایی که به این فناوری مجهز هستند می توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید:

برای اطلاع از قیمت انواع تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

قابلیت ضبط برنامه در تلویزیون چگونه است؟
دستیار صوتی بیکسبی در تلویزیون سامسونگ
سیستم عامل WebOS و هر آنچه که باید بدانید
خانم صداقت
خانم صداقتکارشناس فروش
خانم رحیمی
خانم رحیمیکارشناس فروش
خانم حسینی
خانم حسینیکارشناس فروش
آقای کریمیان
آقای کریمیانکارشناس فروش
تماس با ما