دستیار صوتی بیکسبی تلویزیون سامسونگ از فناوری‌های پیشرفته و جدید است که امکان استفاده از تلویزیون‌های سامسونگ را راحت تر می‌کند. اما دستیار صوتی بیکسبی چیست؟ و چه کارهایی می‌توان با آن انجام داد؟ همچنین نحوه استفاده از دستیار صوتی بیکسبی چگونه است؟ سوالاتی است که ذهن کاربران را به خود مشغول می‌کند. برای پاسخ به این سوالات و آشنایی با بیکسبی تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

دستیار صوتی بیکسبی در تلویزیون سامسونگ

دستیار صوتی بیکسبی در تلویزیون سامسونگ چه کاری انجام می‌دهد؟نحوه استفاده از دستیار صوتی بیکسبی (Bixby)فعال سازی دستیار صوتی بیکسبی (Bixby) چگونه است؟نحوه کار دستیار صوتی بیکسبی (Bixby)در تلویزیون کیولد سامسونگبیکسبی از چه زبان هایی پشتیبانی می‌کند؟چگونه زبان بیکسبی را به فارسی تغییر دهیم؟چند نمونه از دستوراتی که با دستیار صوتی صوتی بیکسبی (Bixby) اجرا می‌شونددستیار صوتی بیکسبی (Bixby) و تفاوت آن با گوگل اسیستنت (Google assistant)سخن آخر

دستیار صوتی بیکسبی در تلویزیون سامسونگ چه کاری انجام می‌دهد؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی هر روزه فناوری‌های جدید و پیشرفته به تلویزیون‌ها اضافه می‌شود. کار و استفاده این دستگاه‌ها را آسان می‌کند. همچنین قابلیت‌ها و کاربردهای جدید و آسانی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود. یکی از فناوری‌های جدید دستیار صوتی است که برای سهولت استفاده از دستگاه‌های هوشمند در اختیار مصرف کنندگان قرار داده شده است. دستیار صوتی بیکسبی (Bixby) در تلویزیون سامسونگ وظیفه اجرای عملیاتی را دارد که از طریق صوتی به تلویزیون داده می‌شود. برای استفاده دستیار صوتی بیکسبی لازم است دکمه میکروفون روی کنترل را به مدت چند ثانیه فشار دهید و به صورت صوتی عملیات مورد نظر را بیان کنید تا تلویزیون دستور را اجرا کند. دیگر نیاز نیست که ریموت کنترل را رو به تلویزیون بگیرید و از دکمه های آن استفاده کنید. تنها با بیان عمل مورد نظر تلویزیون عملیات را انجام می‌دهد.

نکته: دستیار صوتی بیکسبی در سال 2018 برای اولین بار در تلویزیون های سامسونگ از آن استفاده شد. بنابراین اگر تلویزیون شما قبل از این تاریخ ساخته شده است به این قابلیت مجهز نیست. اما اگر تلویزیون شما بعد از سال 2018 ساخته شده است برای اطلاع از مجهز بودن آن به دستیار صوتی از بخش تنظیمات تلویزیون آن را بررسی کنید.

نحوه استفاده از بیکسبی

نحوه استفاده از دستیار صوتی بیکسبی (Bixby)

در تلویزیون‌های سامسونگ دستیار صوتی بیکسبی فعال است. برای راه اندازی این دستیار صوتی لازم است که از کنترل تلویزیون استفاده کنید. قبل از هر موردی باید تنظیمات مربوط به کنترل صوتی دستگاه فعال و تنظیم شود. زمانی که تنظیمات انجام شد و کنترل صوتی در حالت فعال قرار گرفت به مدت چند ثانیه دست خود را روی دکمه میکروفون روی ریموت کنترل تلویزیون نگه دارید و عملیاتی که می خواهید روی تلویزیون انجام دهید را به زبان بیاورید تا تلویزیون از طریق صوتی دستور شما را اجرا کند و برنامه مورد نظر در دسترس قرار گیرد. با استفاده از این دستیار صوتی برنامه‌ها سریع تر در دسترس بوده و صرفه جویی در زمان انجام می‌شود. همچنین از دستیار صوتی بیکسبی می‌توان در به دست آوردن اطلاعات عمومی نظیر آب و هوا بهره برد.

تلویزیون سامسونگ مجهز به بیکسبی

فعال سازی دستیار صوتی بیکسبی (Bixby) چگونه است؟

تنظیمات کنترل صدا و فعال‌سازی دستیار صوتی بیکسبی در تلویزیون کار بسیار آسانی است. در ابتدا نیاز دارید که به راهنمای Bixby دسترسی داشته باشید. برای این کار دکمه میکروفون روی ریموت کنترل را فشار دهید. راهنمای بیکسبی باز می‌شود. برای تنظیمات نیاز است که به Explore Bixby دسترسی پیدا کنید. در قسمت پایین صفحه گزینه Explore now را انتخاب کنید تا به تنظیمات بیکسبی و همچنین اطلاعات کاربر و اکانت سامسونگ دسترسی پیدا کنید. در این قسمت تمامی اطلاعات اکانت و کاربری خود را تنظیم کنید تا دستیار صوتی بیکسبی در تلویزیون شما فعال شود.

نکته: در نظر داشته باشید که فعال شدن بیکسبی به صورت مستقیم به متصل بودن تلویزیون به اینترنت بستگی دارد.

بیکسبی

نحوه کار دستیار صوتی بیکسبی (Bixby)در تلویزیون کیولد سامسونگ

در تلویزیون‌های کیولد سامسونگ روش دیگری برای دسترسی به دستیار صوتی بیکسبی موجود است. بدین صورت که به جای استفاده و فشار دادن دکمه میکروفون روی ریموت کنترل، از گفتن Hi Bixby استفاده کنید و بعد از آن دستور مورد نظر خود را بیان کنید تا دستگاه به سرعت اجرا کند. اگر بخواهیم برای تفهیم بیشتر مثال ذکر کنیم باید بگوییم برای کم کردن صدای تلویزیون خود لازم است با استفاده از به زبان آوردن Hi Bixby و بعد دستور Navigate to the settings page به صفحه تنظیمات تلویزیون دست یابید و بعد از دسترسی به این صفحه از دستور Lower the volume استفاده کنید تا دستور شما به سرعت اجرا شود و صدای تلویزیون کم شود.

هر کدام از دستورات یا تنظیمات بیکسبی را می‌توان با توجه به نیاز خود فعال یا غیر فعال کنید. به عنوان مثال اگر تمایل به فعال بودن صدای بیکسبی در تلویزیون خود ندارید می‌توانید آن را خاموش کنید. برای این کار لازم است یک بار دیگر دست خود را روی دکمه میکروفون ریموت کنترل نگهدارید و با انتخاب کردن گزینه Explore now در قسمت پایین صفحه، به صفحه Explore Bixby بروید و قسمت sittings را انتخاب کنید. در این قسمت شما می‌توانید صدای بیکسبی (voice wake-up) را کم و زیاد (medium،high،low) و یا به طور کلی خاموش کنید. لازم به ذکر است اگر بخواهید از دستیار صوتی بیکسبی (Bixby) استفاده کنید و به صورت مداوم روی تلویزیون شما فعال باشد این امر باعث کم شدن عمر باتری ریموت کنترل هوشمند شما خواهد شد.

نکته: از جمله تلویزیون‌هایی که مجهز به دستیار صوتی بیکسبی است شامل:

قیمت و خرید تلویزیون نئو کیولد سامسونگ مدل QN90B
 • نوع پنل: Neo QLED
 • کیفیت تصویر: 4K
 • توان صوتی: 60 وات
 • پورت USB: دو عدد
 • پورت HDMI: چهار عدد
 • سیستم عامل: تایزن
 • نرخ نوسازی تصویر: 120 هرتز
 • پردازشگر: Neo Quantum Processor 4K
قیمت و خرید تلویزیون نئو کیولد سامسونگ مدل QN90B

بیکسبی از چه زبان هایی پشتیبانی می‌کند؟

دستیار صوتی بیکسبی از زبان‌های زیر پشتیبانی می‌کند:
 • انگلیسی
 • فرانسوی
 • کره‌ای
 • پرتغالی
 • چینی
 • آلمانی
 • اسپانیایی
معرفی امکانات دستیار صوتی بیکسبی

چگونه زبان بیکسبی را به فارسی تغییر دهیم؟

اگر بخواهید زبان دستیار صوتی بیکسبی را تغییر دهید می‌توانید با خیال راحت این کار را انجام دهید. چون زبان تلویزیون و برنامه‌های دیگر با این کار تغییر نمی‌کند. بیشتر تلویزیون های تولید سال 2022 سامسونگ که از جدیدترین امکانات برخوردار بوده و قابلیت های منحصر به فردی دارند به دستیار صوتی بیکسبی نیز مجهز می باشند، که از طریق لینک زیر می توانید مجموعه کامل آن ها را مشاهده نمایید.

چند نمونه از دستوراتی که با دستیار صوتی صوتی بیکسبی (Bixby) اجرا می‌شوند

 1. باز کردن صفحه برنامه‌ها با استفاده از گفتن Open apps
 2. تنظیمات مربوط به صدا با گفتن Volume انجام می‌شود
 3. برای پخش محتوا بگویید Play
 4. جهت مکث در عملیات پخش محتوا رسانه ای Pause
 5.  متوقف کردن پخش برنامه Stop
 6. برای جستجوی مورد خاصی ازSearch استفاده کنید و بعد از آن موضوع مورد نظر را به زبان بیاورید
 7.  دسترسی به مرورگر تلویزیون Open the internet
 8.  پخش محتوای بلوری Play the disk
 9. برای دسترسی به زمان what time is it now?
 10.  جستجوی برنامه هایی مانند You tube یا Netflix با گفتن Run you tube یا Run netflix

جهت اجرا کردن هر کدام از این موارد کافی است این گزینه ها را بعد از فشار دادن دکمه میکروفون کنترل بگویید تا هر کدام از برنامه‌ها سریعا اجرا شوند. فناوری دستیار صوتی بیکسبی فقط مختص تلویزیون‌های سامسونگ نیست. این قابلیت در گوشی‌های شرکت سامسونگ پیاده شده است. به همان شیوه کار در تلویزیون‌های سامسونگ بر روی گوشی‌های همراه هم قابل استفاده است. کار با دستیار صوتی بیکسبی در گوشی‌های سامسونگ بسیار آسان است و باعث می‌شود که عملیات و دستورات مورد نظر در گوشی هم با سرعت عمل بالاتری اجرا شوند.

دستیار صوتی بیکسبی (Bixby) و تفاوت آن با گوگل اسیستنت (Google assistant)

دستیار صوتی بیکسبی و ویژگی‌ها و کاربردهای آن را در تلویزیون های سامسونگ در مطالب بالا توضیح دادیم. هم اکنون در مورد گوگل اسیستنت توضیحات لازم را ارائه خواهیم داد. سیستم جستجوی گوگل به عنوان گوگل اسیستنت شناخته شده است که توسعه و ارتقا پیدا کرده و به دستیار صوتی در تلویزیون و گوشی های همراه هم رسیده است. تفاوت مهم بیکسبی و گوگل اسیستنت در شرکت تولید کننده آن‌هاست. به این صورت که دستیارهای صوتی بیکسبی فقط در محصولات سامسونگ قابل استفاده هستند اما گوگل اسیستنت در تلویزیون های اندرویدی و WEB OS نیز وجود دارد.  کار با هر 2 این دستیارهای صوتی بسیار آسان و مشابه هم است. اما با توجه به اینکه گوگل اسیستنت مدت زمان بیشتری از فعالیت خود را سپری کرده است رفع باگ شده و امکانات و ویژگی‌های به روزتری دارد.

کاربرد بیکسبی

سخن آخر

دستیار صوتی در تلویزیون ‌های هوشمند به سرعت بخشیدن به اجرای عملیات کمک می‌کند و امکانات ویژه ای است که برای کاربر فراهم شده است تا از پیشرفت تکنولوژی لذت ببرد. همچنین سرعت عمل و سهولت استفاده و صرفه جویی در زمان از مزایای استفاده از این قابلیت می‌باشد. تیم کالا ویترین امیدوار است با ارائه این مقاله اطلاعات مورد استفاده ای در اختیار کاربران قرار دهد. و کاربران بتوانند از امکانات و قابلیت‌های هوشمند تلویزیون ها به درستی استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

قابلیت ضبط برنامه در تلویزیون چگونه است؟
خانم رحیمی
خانم رحیمیکارشناس فروش
خانم حسینی
خانم حسینیکارشناس فروش
خانم صداقت
خانم صداقتکارشناس فروش
آقای کریمیان
آقای کریمیانکارشناس فروش
تماس با ما