کنترل جادویی تلویزیون یا همان مجیک ریموت تنها متعلق به تلویزیون های ال جی است. در واقع با طراحی این ریموت های هوشمند و ساده و کاربردی یک پوین مثبت غیر قابل رقابت برای محصولات خود در نظر گرفته است.

تلویزیون های هوشمند ال جی به کنترل هوشمند نیز مجهز شده‌اند. بسیاری از کاربرانی که از تلویزیون های جدید ال جی استفاده می‌کنند آشنایی کاملی با نحوه کار کردن این ریموت کنترل‌ها ندارند. به این منظور در این نوشته از کالا ویترین قصد داریم راهنمای کامل کنترل جادویی تلویزیون ال جی را بیان کنیم تا کاربران با نحوه کار کردن با آن آشنایی پیدا کنند. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که تلویزیون هوشمند ال جی دارید یا قصد دارید خریداری کنید و در مورد کار با ریموت کنترل آن سوال دارید این  راهنمای کامل کنترل جادویی تلویزیون ال جی را مطالعه کنید و تا پایان نوشته با ما همراه باشید.

راهنمای کامل کنترل جادویی تلویزیون ال جی

راه اندازی کنترل هوشمند ال جینحوه مچ کردن ریموت کنترل هوشمند ال جیاز کار افتادن ماوس کنترل جادویی (magic remote) تلویزیون ال جینحوه کار با قابلیت کنترل صوتی ریموت کنترل جادویی ال جیدلیل کار نکردن کنترل جادویی تلویزیون ال جیتکان خوردن باتریتمام شدن باتریقطع شدن اتصال کنترل و تلویزیوناز کار افتادن بوردهای کنترلنحوه تنظیم نشانگر ریموت کنترل موسی ال جیریست کنترل جادویی ال جی چگونه است؟

راه اندازی کنترل هوشمند ال جی

برای شروع به کار و راه اندازی ریموت کنترل جادویی برای تلویزیون ال جی هوشمند قبل از هر موردی لازم است در داخل آن باتری های مخصوص را قرار دهیم. اقلام همراه پک تلویزیون ال جی شامل باتری هم می‌شود. فقط در زمان جای گذاری باتری‌ها دقت داشته باشید جهت درست باتری‌ها همانطور که بر روی کنترل مشخص شده است در جای خود قرار دهید. اگر باتری‌های ریموت کنترل هوشمند به صورت نادرست در جای خود قرار داده شوند موجب آسیب رساندن به خود کنترل و حتی کسی که از آن استفاده می‌کند می‌شود.

ریموت تلویزیون 4K ال جی مدل C2

نحوه مچ کردن ریموت کنترل هوشمند ال جی

زمانی که ریموت کنترل هوشمند آماده به کار شد لازم است به تلویزیونی که قصد کار با آن را داریم مچ شود تا بتوانیم از آن استفاده کنیم. بسیاری از افرادی که تلویزیون ال جی خریداری می‌کنند در ابتدا چون در مورد شیوه ست کردن تلویزیون و کنترل اطلاعاتی ندارند فکر می‌کنند که کنترل مشکل دارد و کار نمی‌کند. اما لازم است که برای مچ کردن این دو با هم تنها از چند دکمه ساده استفاده کنید تا بتوانید بدون مشکل کنترل را راه اندازی و آماده به کار کنید. برای انجام این کار از روش زیر اقدام کنید:

 1. ابتدا تلویزیون را روشن کنید.
 2. منتظر بمانید تا تلویزیون به صورت کامل روشن و راه اندازی شود. (به مدت ۲۰ ثانیه)
 3. دکمه Ok بر روی ریموت کنترل را به مدت ۵  ثانیه روبروی تلویزیون نگه دارد.
 4. در صورتی که از این روش نتوانستید کنترل و تلویزیون را با هم مچ کنید از فشار دادن همزمان ۲ دکمه home + back استفاده کنید.
 5. کنترل ثبت می‌شود و تلویزیون پیغام می‌دهد که ست شدن دو دستگاه به صورت کامل انجام شده است.
نکته: امکان دارد باز هم اتصال به دلایلی انجام نشود. اگر این مورد برای شما پیش آمد از این طریق اقدام کنید:
 1. تلویزیون را خاموش و روشن کنید.
 2. دکمه Exit را به مدت ۵ ثانیه فشار دهید.
 3. ثبت کنترل جادویی که قبلا انجام دادی لغو می‌شود.
 4. دوباره مراحل بالا را انجام دهید تا کنترل و تلویزیون با هم مچ شوند.

از کار افتادن ماوس کنترل جادویی (magic remote) تلویزیون ال جی

اگر ریموت کنترل هوشمند تلویزیون شما قابلیت اسکرول کردن خود را از دست داده است و غلطک آن کار نمی‌کند در صورتی که بقیه دکمه‌ها کار می‌کنند به این معنی است که اتصال تلویزیون و ریموت کنترل قطع شده است.

  راهنمای کامل کنترل جادویی تلویزیون ال جی

نحوه کار با قابلیت کنترل صوتی ریموت کنترل جادویی ال جی

یکی از قابلیت‌های ویژه‌ای که ریموت کنترل جادویی ال جی دارد کنترل از راه دور تلویزیون با استفاده از فرمان صوتی است که توسط ریموت کنترل هوشمند انجام می‌شود.

اگر بخواهید از قابلیت فرمان صوتی (voice mate) ریموت کنترل تلویزیون ال جی استفاده کنید لازم است که تلویزیون به اینترنت وصل باشد. برای انجام این کار دست خود را بر روی دکمه فرمان صوتی بر روی کنترل گذاشته و کنترل را مقابل صورت خود بگیرید. توجه داشته باشید که کنترل با صورت شما به اندازه حدودا ۱۰ سانتیمتر فاصله داشته باشد.

در این مرحله کاری که می‌خواهید انجام دهید را به زبان بیاورید تا تلویزیون تغییرات را سریعا اعمال کند. سعی کنید صدای شما نه خیلی بالا و نه خیلی آهسته باشد. این قابلیت در تلویزیون های ال جی باعث شده است تا کاربران زمان کمتری صرف کار با کنترل بکنند و سریعا دستورات داده شده توسط ریموت کنترل و تلویزیون اعمال می‌شود.

دلیل کار نکردن کنترل جادویی تلویزیون ال جی

اگر ریموت کنترل تلویزیون ال جی شما کار نمی‌کند ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد:

تکان خوردن باتری

ممکن است به دلیل تکان دادن یا ضربه خوردن ریموت کنترل هوشمند باتری ها در داخل آن جابجا شده باشند. یا از جای خود تکان خورده باشند. این امر باعث می‌شود که کنترل جادویی کار نکند و شما تصور کنید که خراب شده است. بنابراین زمانی که با این مشکل مواجه شدید حتما این مورد را بررسی کنید.

تمام شدن باتری

ریموت کنترل هوشمند چون  به صورت وایرلس به تلویزیون متصل می‌شود مصرف باتری های آن نسبت به کنترل معمولی ال جی بالاتر است. بنابراین اگر کنترل هوشمند شما کار نکرد امکان دارد که باتری‌های آن تمام شده باشند. که این مورد با تعویض باتری حل می‌شود.

نکته: اگر بتوانید از باتری‌های قابل شارژ برای ریموت کنترل هوشمند خود استفاده کنید بهتر است چون نیاز نیست که  باتری‌های کنترل را تعویض کنید و چون مصرف باتری در ریموت کنترل هوشمند بالا است استفاده از باتری های قابل شارژ به صرفه‌تر است.

قطع شدن اتصال کنترل و تلویزیون

همانطور که در مباحث بالا توضیح داده شد امکان دارد اتصال کنترل هوشمند به تلویزیون ال جی به درستی انجام نشود یا اینکه اتصال قطع شود. بنابراین زمانی که کنترل شما کار نکرد از طریق فشار دادن دکمه home+back اتصال کنترل و تلویزیون را برقرار کنید تا مشکل شما حل شود.

از کار افتادن بوردهای کنترل

اگر مشکل ریموت کنترل هوشمند با هیچ کدام از روش های بالا حل نشد امکان دارد به بوردهای آن آسیبی وارد شده باشد. برای حل این مشکل لازم است حتما به تکنسین مراجعه کنید چون این مورد کاملا تخصصی است و تنها افراد متخصص می توانند آن را حل کنند.

نحوه تنظیم نشانگر ریموت کنترل موسی ال جی

شما می‌توانید میزان حساس بودن شکل و یا سرعت نشانگر ماوس کنترل را تنظیم کنید. این قابلیت بسته به خواست و سلیقه کاربر قابل تغییر است. برای اعمال این تغییرات از این طریق اقدام کنید:

 1. ریموت کنترل را روبروی تلویزیون گرفته و دکمه Smart home را فشار دهید.
 2. الان به صفحه اصلی تلویزیون هوشمند خود دسترسی دارید.
 3. در این قسمت بر روی گزینه Settings کلیک کنید.
 4.  مرحله بعدی در منو گزینه Option-Pointer را انتخاب کنید.
 5. در این مرحله شما به پنجره تنظیمات اشاره گر دسترسی دارید.
با استفاده از چند گزینه می‌توانید این قابلیت را تنظیم کنید:
 1. Alignment: از طریق این گزینه تراز نشانگر قابل تنظیم است.
 2. Size: اندازه نشانگر با استفاده از این گزینه قابل تغییر است.
 3. Speed: سرعت عمل و حرکت کردن نشانگر با استفاده از این گزینه قابل تنظیم می‌باشد.
 4. Sharp: از طریق این گزینه شکل نشانگر را می‌توان تغییر داد.

ریست کنترل جادویی ال جی چگونه است؟

کنترل جادویی از طریق وایرلس به تلویزیون وصل  می‌شود و به صورت مستمر از طریق امواج رادیویی اطلاعات را به تلویزیون منتقل می‌کند. تمامی این موارد از راه اتصال کنترل با تلویزیون قابل استفاده است. اگر قصد دارید کنترل جادویی خود را ریست کنید لازم است از همان طریق فشار دادن همزمان دو دکمه home+back این کار را انجام دهید. با انجام این کار ریموت کنترل رفرش شده و می‌توانید مجددا آن را به تلویزیون وصل کنید.

نکته: اگر ریست کردن با این روش انجام نشد احتمالا کنترل مربوط به تلویزیون نباشد یا اینکه مجیک ریموت تلویزیون شما خراب شده است.
 1. A ryan

  A ryan

  درود
  با توجه به امکان یونیورسال شدن کنترل، آیا میشه از کنترل جادویی LG آخرین نسل۲۰۲۲ برای تلویزیون کمپانی های دیگه مثل سامسونگ یا هایسنس استفاده کرد؟ اگر میشه میتونید ارتیکلی رو معرفی کنید؟
  با سپاس

 2. عماد

  عماد

  سلام من کنترلم همه کلیدهای کار میکنه حتی کلید غربیلک رو که میزنمok هم چراغ تلویزیون روشن میشه. یعنی کار میکنه. اما تاثیری نداره و گزینه رو انتخاب نمیکنه. همه کلیدهای دیگه درست کار میکنن فقط این ok کار نمیکنه. ریست هم کردم مراحلی هم که گفتین رو انجام دادم بازم هیچ تاثیری نداشت. ممنون میشم راهنمایی کنین

 3. اکبر

  اکبر

  همه روشهارو امتحان کردم ‌کنترل ریجستر نشد
  اخرش تلویزیون رو برا ۲۰ ثانیه از برق کشیدم و دوباره امتحان کردم ریجستر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

چرا تلویزیون ال جی بخریم؟
قابلیت ضبط برنامه در تلویزیون چگونه است؟
خانم رحیمی
خانم رحیمیکارشناس فروش
آقای کریمیان
آقای کریمیانکارشناس فروش
خانم حسینی
خانم حسینیکارشناس فروش
خانم صداقت
خانم صداقتکارشناس فروش
تماس با ما