وجود جنس‌های تقلبی و غیر اصلی در بازار همه ما را در هنگام خرید لوازم دچار نگرانی و استرس می‌کند که مبادا محصولی خریداری کنیم که به ظاهر شبیه به محصول اصلی باشد، اما در واقعیت محصول غیر اورجینال  و با کیفیت پایین باشد. به ویژه در حوزه خرید تلویزیون ال جی باید تمام و کمال دقت کنیم تا تشخیص تلویزیون اصل ال جی از تقلبی راحت باشد. بنابراین با آگاهی پیدا کردن از این موضوع از سو استفاده افراد سودجو جلوگیری می‌کنیم.

در ادامه این مقاله 8 قدم ساده و سریع برای تشخیص آسان تقلبی یا اصلی بودن تلویزیون ال جی به شما معرفی می‌کنیم.

راهنمای تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی

8  راه سریع و آسان تشخیص تلویزیون اصل ال جی از تقلبی

در این بخش 8 روش ساده برای تشخیص اصالت ال ای دی های هوشمند LG را برایتان ذکر کرده ایم . از این چک لیست اسکرین شات بگیرید و یا در در جایی یادداشت کنید تا موقع خرید حتما آن‌ها را چک کنید. البته در ادامه مقاله در باره هر کدا م از این موارد و درک بهتر  موضوع برایتان توضیحات تکمیلی نوشته‌ایم.

  1. مراجعه به سایت مرجع
  2. بررسی بسته بندی و جعبه دستگاه
  3. لوگو بر روی جعبه تلویزیون
  4. تطبیق سریال نامبر روی بدنه دستگاه با جعبه و تنظیمات داخلی
  5. مطابقت ریموت کنترل با سایت اصلی
  6. بررسی ظاهر و بدنه
  7. بررسی امکانات تلویزیون
  8. خرید از فروشگاه‌های معتبر و مطمئن

1 – مراجعه به سایت اصلی:

اولین کاری که در زمان خرید برای تشخیص تلویزیون اصل ال جی لازم است انجام دهید مراجعه به سایت اصلی ال جی است. بعد از ورود به سایت اصلی ال جی در قسمت جستجو مدل محصولی که قصد خرید دارید را وارد کرده و بررسی کنید که دقیقا این مدل در سایت اصلی ال جی معرفی شده باشد.

2 – بررسی بسته بندی و جعبه تلویزیون:

در زمان خرید تلویزیون اگر کمی دقت داشته باشید جعبه مدل های اصلی و تقلبی را تشخیص می‌دهید. جعبه نمونه های تقلبی کیفیت پایینی دارند حتی یک سری از مواردی که باید بر روی جعبه نوشته شده باشد را ندارند. شیوه بسته بندی و حتی فوم‌هایی که باید برای محافظت از تلویزیون در داخل جعبه قرار داشته باشند از کیفیت پایینی برخوردارند.

چگونه تلویزیون ال جی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

3 – لوگو بر روی جعبه تلویزیون:

در تلویزیون های اصلی شرکت ال جی بر روی جعبه، لوگوی شرکت ال جی در اندازه نسبتا بزرگ درج شده است. این در حالی است که بر روی جعبه مدل های غیر اصلی این لوگو یا وجود ندارد یا اگر وجود داشته باشد در همان اندازه استاندارد شرکت ال جی و با کیفیت اصلی نیست. همچنین در تلویزیون های تقلبی بر روی جعبه لوگو به صورت برچسپ اضافه شده است که این مورد نشان دهنده غیر اصلی بودن دستگاه است.

اما در جعبه محصولات اصلی به صورت از قبل چاپ و طراحی شده روی کارتون انجام شده است.

4 – تطبیق سریال نامبر روی بدنه تلویزیون با جعبه و تنظیمات داخلی:

بر روی جعبه مدل های اصلی شماره سریال درج شده است. این شماره سریال باید پشت دستگاه  نیز وجود داشته باشد و همخوانی داشته باشد.

همچنین اگر به قسمت تنظیمات مراجعه کنید شماره سریال و مشخصات تلویزیون در آن درج شده است. دقت داشته باشید که این شماره ها باید در هر سه قسمت دقیقا همخوانی داشته باشند. در غیر این صورت نشان دهنده غیر اصلی بودن محصول است.

 

5 – مطابقت ریموت کنترل تلویزیون با سایت اصلی:

ریموت کنترل یکی از لوازم جانبی است که خاص شرکت سازنده است. ریموت کنترل تلویزیون های ال جی چند سال یک بار از لحاظ ظاهری تغییر می‌کنند. در واقع آشنایی با انواع ریموت کنترل تلویزیون به شما کمک می‌کند تا اطلاعات تکمیلی لازم برای تشخیص اصلی یا تقلبی بودن محصولات را داشته باشید.

اگر در زمان خرید تلویزیون ال جی به ریموت کنترل آن نیز دقت داشته باشید می‌توانید تشخیص دهید که تلویزیون موردنظر اصلی یا تقلبی است.  قبل از این مورد اگر مدل محصول مورد نظر را در سایت اصلی ال جی جستجو کرده باشید و ریموت کنترلی که در سایت LG برای این محصول تعیین شده است را دیده باشید تشخیص آن برای شما آسان است.

نکته: ما در سایت کالا ویترین در صفحه مربوط به هر محصول لینک مستقیم سایت رسمی ال جی را برایتان قرار داده ایم تا با خیال راحت تمام مشخصات و موارد لازم را با سایت رسمی مقایسه کنید و از اصالت کالای خود مطمئن شوید.

چگونه تلویزیون ال جی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

6 – بررسی ظاهر و بدنه

حتی از روی کیفیت و ظاهر بدنه تلویزیون ها نیز می توانید مدل های اصلی را تقلبی تشخیص دهید. تلویزیون های اصلی از لحاظ کیفیت ساخت و قطعات قابل تشخیص هستند. شکل پایه ها و کیفیت جنس آنها نشان دهنده اصلی بودن آن است. همچنین تلویزیون های غیر اصلی در برخی از موارد اصلا از لحاظ ظاهر و شکل پایه با مدل اصلی تلویزیون که دز سایت اصلی ال جی معرفی شده است همخوانی ندارند.

  • نکته مهم: البته دقت داشته باشید محصولات این برند کره‌ای براساس اینکه مونتاژ چه کشوری باشند برخی مشخصات ظاهری و امکانات آن‌ها ممکن است متفاوت باشد. بنابراین برای اینکه صحت اطلاعاتی که فروشنده به شما می‌گوید تائید شود از او بخواهید مدل نامبر محصول را با تمام حروف پسوند و پیشوندی که دارد به شما اعلام کند. به این صورت بهتر می‌توانید آن را با سایت رسمی مقایسه کنید.
  • برای مثال تلویزیونی مثل LJ510 اگر پسوند آخر آن حرف V انگلیسی باشد یعنی مثل: LJ510V نوع پنل آن LED است. اما اگر پسوند آن حرف T باشد نوع پنل آن LCD است. این موضوعی است که سایت رسمی LG نیز به آن تاکید دارد.

7 – بررسی امکانات

زمانی که تلویزیون ال جی در سایت اصلی آن معرفی می شود کلیه امکانات و ویژگی های آن بیان شده است. زمان خرید تلویزیون کلیه امکاناتی که در سایت برای آن محصول و مدل خاص در نظر گرفته شده است را بررسی کنید تا مطمئن شوید تلویزیون از کلیه امکانات و ویژگی ها برخوردار است. همچنین اگر این امکانات را تست کنید که حتما فعال و قابل استفاده باشد می تواند راه خوبی برای تشخیص اصالت محصول باشد.

نکته: به عنوان مثال اگر محصولی خریداری کردید که دستیار صوتی گوگل اسیستنت دارد باید روی ریموت محصول کلید مخصوص دستیار صوتی قرار گرفته باشد. در صورتی که خبری از این کلید نیست قطعا محصول شما تقلبی است.

8 – خرید از فروشگاه های معتبر و مطمئن

اگر امکان  تست و بررسی هر کدام از راه های قبلی برای کاربر جود نداشته باشد یا به هر نحوی از این روش ها نتوانست به اطمینان صد در صد در مورد اصالت محصول برسد راه دیگری که می تواند انجام دهد، بدون نیاز به تشخیص تلویزیون ال جی اصل، خرید از فروشگاه های معتبر و مطمئن است. فروشگاه هایی که سابقه کاری خوبی دارند و جنس های اصلی به مشتریان خود عرضه می کنند می توانند جای مطمئنی برای خرید باشند.

در واقع فروشگاه‌های لوازم خانگی معتبر مشتریان راضی زیادی دارند و ویدیوهای رضایت مشتریان را نیز در سایت خود در دسترس عموم قرار داده‌اند. یکی از این فروشگاه های معتبر کالا ویترین است که تمام محصولات خود را با ضمانت 100 درصدی اصالت کالا در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

سیستم عامل WebOS و هر آنچه که باید بدانید
بهترین تلویزیون های خارجی موجود در بازار کدامند؟
تلویزیون اولد بخریم یا کیولد؟
خانم صداقت
خانم صداقتکارشناس فروش
آقای کریمیان
آقای کریمیانکارشناس فروش
خانم رحیمی
خانم رحیمیکارشناس فروش
خانم حسینی
خانم حسینیکارشناس فروش
تماس با ما