اگر درباره نحوه ورود به به منو مخفی تلویزیون ال جی سوال دارید در این مقاله با یک ترفند سریع و ساده شما را آشنا می‌کنیم.

تلویزیون های هوشمند و پیشرفته امروزی به امکانات و دسترسی هایی مجهز شده‌اند که بسیار کاربردی هستند. این دسترسی‌ها به کاربران این امکان را می دهند که تنظیمات تلویزیون را متناسب با استفاده و انتخاب خود انجام دهند. امکان دسترسی به این تنظیمات کار آسانی نیست و معمولا توسط تکنسین‌ها و افراد متخصص انجام می‌شود. اما شما کاربران تلویزیون های ال جی  در صورتی که می خواهید به این تنظیمات و منوها دسترسی داشته باشید لازم است راهنمای وارد شدن به منو مخفی تلویزیون ال جی را مطالعه کنید تا بتوانید این کار را به درستی انجام دهید.

ترفند ورود به منو مخفی تلویزیون ال جی

دسترسی به منو مخفی تلویزیون ال جی با چه کنترلی انجام می شود؟از چه طریقی می توانیم وارد منو مخفی تلویزیون ال جی شویم؟در منو مخفی تلویزیون ال جی چه تنظیماتی می‌توان انجام داد؟کلام آخر

دسترسی به منو مخفی تلویزیون ال جی با چه کنترلی انجام می شود؟

بیشتر تلویزیون های هوشمند در حال حاضر دارای ریموت کنترل جادویی یا مجیک کنترل هستند. اما برای وارد شدن به منو مخفی تلویزیون ال جی لازم است از کنترل مادر استفاده شود.

نکته: پیشنهاد میشود در صورتی که اطلاعات کافی ندارید از کنترل مادر برای تلویزیون خود استفاده نکنید و وارد منو مخفی نشوید. چون بعضی از تغییراتی که در این منو انجام می شود غیر قابل بازگشت هستند.

برای این تغییرات حتی الامکان از تکنسین کمک بگیرید که تنظیمات را در منو مخفی برای شما انجام دهد و از کنترل درست برای ورود به این منو استفاده کند.

نکته: اگر خودتان وارد منو مخفی شده‌اید و قصد دارید تنظیمات را انجام دهید پیشنهاد می شود قبل از انجام هیچ تغییراتی از صفحه تنظیمات تلویزیون عکس بگیرید و اطلاعات را ثبت کنید تا اگر حین انجام تنظیمات به مشکلی برخورد کردید بتوانید تلویزیون را به حالت اولیه خود بازگردانید.

از چه طریقی می توانیم وارد منو مخفی تلویزیون ال جی شویم؟

همانطور که گفته شد برای استفاده از تنظیمات منو مخفی تلویزیون ال جی لازم است از کنترل مادر استفاده کنیم. اما اینکه از کدام دکمه‌های این کنترل باید استفاده شود تا بتوانیم به این منو دسترسی داشته باشیم حائز اهمیت است. این کار با استفاده از 3 روش انجام می‌شود:

 1. با استفاده از دکمه MENU در تلویزیون و کنترل
 2. با استفاده از دکمه OK در تلویزیون و کنترل
 3. با استفاده از دو دکمه کاهش صدا و OK
وارد شدن به منو مخفی تلویزیون ال جی
 • در روش اول لازم است دکمه منو در تلویزیون و کنترل را به صورت همزمان به مدت 5 ثانیه رو به روی تلویزیون فشار دهید تا وارد بخش منو مخفی در تلویزیون ال جی شوید.
 • دومین مورد نیز فشار دادن همزمان دکمه اوکی (OK) بر روی تلویزیون و کنترل است. این کار نیز به مدت 5 ثانیه و روبروی تلویزیون انجام می‌شود. تلویزیون به صورت خودکار وارد منو مخفی تلویزیون می‌شود و به تنظیمات آن دسترسی پیدا می‌کنید.
 • در روش سوم نیز لازم است دو دکمه را به صورت همزمان روبروی تلویزیون فشار دهید. اما این بار لازم نیست از دکمه‌های پنل تلویزیون استفاده کنید. دکمه کاهش صدا و اوکی (OK) را که روبروی تلویزیون به صورت همزمان و به مدت 5 ثانیه نگه دارید منو مخفی تلویزیون ال جی برای شما باز می‌شود و به آن دسترسی دارید.

نکته: دقت داشته باشید ممکن است این روش‌ها در مدل‌های مختلف تلویزیون ال جی متفاوت باشد. در هر صورت در برخی از مدل‌ها تنها با یکی از روش های بالا می‌توانید به منو مخفی دسترسی داشته باشید. اما در مدل‌های دیگر از هر سه روش برای وارد شدن به منو مخفی تلویزیون ال جی می‌توان استفاده کرد.

وارد شدن به منو مخفی تلویزیون ال جی

در منو مخفی تلویزیون ال جی چه تنظیماتی می‌توان انجام داد؟

 1. فعال کردن حالت هتل (HOTEL MODE)
 2. تنظیم سطح صدا
 3. تنظیم رنگ
 4. اندازه تصویر
 5. ارتقا سیستم عامل
 6. تغییر زبان
بسیاری از دسترسی ها و تنظیمات برای تلویزیون ال جی تنها در منو مخفی آن قرار دارند. و دسترسی به آن‌ها برای عموم آزاد نیست.
 • حالت هتل (HOTEL MODE) در تنظیمات نحوه ورود به به منو مخفی تلویزیون ال جی:

ممکن است از تلویزیون برای اتاق های هتل استفاده شود و لازم باشد که برخی از دسترسی های تلویزیون محدود شود. به این معنی که چون تلویزیون در دسترس افراد مختلفی قرار می‌گیرد لازم است گزینه تنظیمات و جستجوی کانال از منو اصلی حذف شود. این کار از طریق منو مخفی انجام می‌شود.

 • تنظیم سطح صدا:

تنظیم کردن میزان صدا در منو مخفی قابل انجام است. شما زمانی که به منو مخفی تلویزیون ال جی خود وارد می شوید در قسمت صدا می‌توانید مقدار و شیوه‌ی پخش صدای تلویزیون خود را تعدیل کنید.

 • رنگ:
با استفاده از ورود به منو مخفی تلویزیون ال جی می‌توان رنگ تصاویر تلویزیون را تنظیم کرد. این قابلیت نیز به دلیل حساس بودن در قسمت منو مخفی قرار داده شده تا هر کسی به راحتی نتواند به آن دسترسی پیدا کند.
 • اندازه تصویر:

تنظیم ارتفاع و عرض تصویر در تلویزیون ال جی به صورت تخصصی در قسمت منو مخفی قرار داده شده است. این قابلیت در تلویزیون ال جی به شما این امکان را می‌دهد که اندازه تصاویر تلویزیون خود را به میزان دلخواهتان تنظیم کنید. اما برای دسترسی به آن لازم است به منو مخفی تلویزیون دسترسی داشته باشید.

 • ارتقا سیستم عامل:

از طریق دسترسی به منو مخفی تلویزیون ال جی می‌توانید سیستم عامل تلویزیون خود را ارتقا دهید. این کار در قسمت UPGRADE در منو مخفی انجام می‌شود. عملکرد تلویزیون ال جی با ارتقا سیستم عامل بهبود داده می‌شود. با دسترسی به این تنظیمات می‌توانید هر دو ماه یک بار سیستم عامل تلویزیون خود را به روز رسانی کنید.

نکته: زمانی که به قسمت تنظیمات در منو مخفی تلویزیون ال جی وارد شدید و تغییراتی در این قسمت ایجاد کردید تا زمانی که شما این تغییرات را ذخیره نکرده‌اید اعمال نخواهند شد. اگر در قسمتی از این تغییرات اشتباه کرده‌اید نگران نباشید می‌توانید تلویزیون را خاموش و روشن کرده و به تنظیمات پیش فرض و اولیه تلویزیون برگردید.
 • تغییر زبان:

در قسمت منو مخفی تلویزیون ال جی به تغییر زبان منوی تلویزیون دسترسی دارید. با وارد شدن به این بخش می‌توانید زبان تلویزیون خود را به زبان موردنظر خود تغییر دهید. لازم به ذکر است بیشتر تلویزیون های وارداتی و اورجینال زبان فارسی را پشتیبانی نمی‌کنند. می‌توانید تلویزیون خود را بر روی زبان انگلیسی قرار دهید. کار با منوی انگلیسی تلویزیون های ال جی بسیار ساده است و قطعا شما به راحتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

کلام آخر

دسترسی به منو مخفی تلویزیون ال جی و اعمال تغییرات در آن کار ساده ای نیست. بنابراین دوباره تاکید می‌کنیم اگر نیاز به تغییرات در این قسمت از تلویزیون ال جی خود دارید حتما از افراد متخصص و تکنسین کمک بگیرید. چون در بعضی از مواقع اعمال تغییرات اشتباه در این بخش به طور کلی کار تلویزیون را مختل می‌کند. امیدواریم با مطالعه این نوشته از کالا ویترین اطلاعات لازم را به دست آورده باشید و با ما در موضوعات دیگر نیز همراهی کنید. موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانم حسینی
خانم حسینیکارشناس فروش
آقای کریمیان
آقای کریمیانکارشناس فروش
خانم رحیمی
خانم رحیمیکارشناس فروش
خانم صداقت
خانم صداقتکارشناس فروش
تماس با ما